Jdi na obsah Jdi na menu

Technik museum Sinsheim + Speyer 18.10.2014

30. 10. 2014

Technik museum Sinsheim + Speyer   18.10.2014

 


 

Sinsheim - Eberhard-Layher-Straße 2  74889 Steinsfurt, Gps - 49.239472, 8.899581

  Speyer - Am Technik Museum 1, 67346 Speyer, Gps - 49.313064, 8.447646

 

 

Dlouho jsme s kamarády přemýšleli, kam si na závěr sezony vyrazit, jestli do Stuttgartu do muzea Mercedesu a Porsche, nebo Sinsheimu, které už jsem měl v plánu navštívit hodně dlouho. Po krátké poradě všech potencionálních výletníků byla jasná volba Sinsheim, s tím, že Stuttgart navštívíme příští rok. Opět nastala situace, kdy bylo zájemců o výlet tolik, že jsem poprvé plánoval cestu dvěma auty, ale snad čtrnáct dní trvající rozhodování, kdo pojede a kdo zase nemůže, dopadlo tak, že polovina lidí mi cestu odřekla. Tři dni před odjezdem se sestava ustálila na pěti lidech, jeli jsme já, tradiční účastník Honza a nováčci Pavel, Michal a druhý Pavel. Jeden z Pavlů je vlastníkem prostorově většího auta VW  Touran, které se pro pět lidí hodilo víc než můj Focus. Navíc taky jezdí celkem rád delší trasy, tak jsem byl namísto řidiče pouhý pasažér a užíval si cestu vzadu v autě. V Touranu jsou vzadu tři plnohodnotná sedadla, která nám při tak dlouhé cestě zaručovala dost místa bez mačkání.

Nastal den D a všem nám začal řvát budík před čtvrtou hodinou, v naprosto šílenou dobu,ale nedalo se nic dělat, odjezd byl naplánovaný na pět hodin z Čimic. Cesta měla trvat necelých pět hodin a tak jsme museli vyjet co nejdříve. Ráno jsme se všichni přesně na čas sešli a vyjeli směr Rozvadov. Cestou jsme jen nabrali Michala, který nás čekal v Holešovicích a v půl šesté už jsme upalovali po D5 směr Německo. Cesta nám utekla jako nic a že jsme na místě jsme poznali ihned, muzeum je hned vedle dálnice a Concord a TU 144, jsou vidět už z dálky. U muzea jsou veliká bezplatná parkoviště, my jsme díky včasnému příjezdu stáli hned u vchodu do muzea.

Ve vstupní hale hlavní budovy jsme zakoupili za 14 obyčejnou vstupenku, bez vstupu do kina Imax a začalo úžasné zkoumání útrob muzea. Hned na začátku nás okouzlila sbírka amerických bouráků, rekordních aut, dragsterů a motorek. Pak jsme si prohlédli sbírku tanků, letadel a druhoválečných zbraní, následovala sbírka historických traktorů, užitkových vozů, motorů a strojů. Popisovat vše nejde, strávili jsme v halách několik hodin a stále jsme byli plni úžasu nad velikostí a rozsahem sbírky. Malý výsek najdete ve fotogalerii. Potom jsme vyšli z první haly a přes malé nádvoří, kde jsou vystaveny na pylonech nějaká letadla. Mimo jiné i naše L-39 a IL-18 v barvách ČSA. Poté jsme  vstoupili do druhé budovy, která má na střeše asi největší exoty: Concorde a TU-144. I zde je toho k vidění neskutečně mnoho. Hned zkraje nás zaujali lokomotivy a parní stroje, poté sbírka motocyklů a závodních vozů, včetně F1 a pak několik lahůdek. Luxusní vozy Maybach, Ferrari, Lamborghini a Mercedes, nespočet historických vozů, včetně lahůdky jménem Brutus, známého auta z Top Gearu.

Po prohlédnutí přízemí se dá vystoupat na několik galeríí, kde jsou vystavena další auta a motorky, nebo sbírka minivozů a skůtrů. Pokud chcete na čerstvý vzduch, jde po schodech vyjít na střechu a zvenku i zevnitř porovnat  Concord i TU-144. Na střeše je několik dalších dopravních letadel  a do většiny se dá i podívat. Komu se potom nechce jít po schodech dolů, může se sklouznout po tobogánu dolů. V Sinsheimu jsme strávili mnoho hodin a i když by bylo stále co prohlížet, tlačil nás čas a museli jsme zavelet k odjezdu do Speyeru.

Po půlhodince jízdy po dálnici jsme zaparkovali na velkém placeném parkovišti a po zaplacení vstupného, opět 14 , jsme začali prohlídku druhého muzea. To je rozděleno do několika budov, a venkovní expozice. Venku lze prohlédnout An-22, ponorku U9, Boeing 747, Loď pobřežní stráže, F-15, F-4, několik dalších letadel a lokomotiv a loď skupiny Kelly family. V největší hale nás nejvíce upoutali miniponorky z druhé světové války a krásně zrestaurovaný Me Bf-109 G. Celá hala je plná nádherných aut, letounů a historických zajímavostí, takže prohlídka se rozhodně protáhne. V další hale je jeden z největších taháků, raketoplán Buran, spolu s velikou sbírkou věnovanou kosmonautice. Na ochozech je sbírka závodních motocyklů, a opět se dá vyjít na střechu, kde je nádherná vyhlídka na celé muzeum a blízké město. Na závěr jsme vylezli na B 747, u kterého se dá prozkoumat celý vnitřek a jako bonus se můžete projít po křídle jako Pan Tau. Po obřím tobogánu se dá sjet zpátky na zem a pokračovat v prohlídce. Dalším cílem byl interiér obřího An-22, pro nás naprosto senzační možnost prozkoumat útroby ponorky a projít se po palubě námořní lodi. Poletovali jsme po muzeu a už se blížila zavírací hodina, proto jsme se odebrali k autu. Po občerstvení jsme zaplatili 2 parkovné v nedalekém automatu a už značně unavení vyrazili zpátky domů. Cesta zpět byla pohodová a kolem jedenácté jsme přijeli do Prahy. Celý výlet se nám i díky skvělému počasí vydařil a ani nás nevyšel na moc peněz. Nejdražší byli vstupy do muzea, doprava nás vyšla na asi 600,- za jednoho. 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář