Jdi na obsah Jdi na menu

Salzburg - Hangar 7 Red Bull 8.5.2010

9. 1. 2014

Salzburg - Hangar 7 Red Bull 8.5.2010

http://www.hangar-7.com/en/

O centrále red bullu v Salzburgu jsem věděl už nějaký čas a byla jen otázka času,kdy tam vyrazíme. Jelikož se můj escortík pomalu sunul směrem k vrakovišti a čekalo ho maximálně tak pohoupání pod magnetem, řešil jsem nákup nového auta. Po pár týdnech hledání na internetu a procházení bazarů jsem už měl jasno co chci a zbývalo jen najít pěkný kousek. To se nakonec povedlo a já za těžce našetřené peníze projížděl branou bazaru s ukrutně červeným focusem a upaloval směr Praha.

Po nějaké době jsme s kamarádem přemýšleli o nějakém kratším výletu a rozjeli jsme se do Rakouska otestovat nové auto. Jednoho brzkého sobotního rána jsem naložil Honzu v Letňanech, nalepil rakouskou dálniční známku a na navigaci nastavil Wilhelm-Spazier-Str. 7A Salzburg. Cesta nám rychle utíkala a po chvíli jsme přejížděli přes hranice. Do cíle už to moc daleko nebylo a po nějaké době jsme parkovali přímo před hlavní budovou na bezplatném parkovišti. V nádherné prosklené budově na nás čekal příjemný šok. Několik vozů formule 1, auto ze závodů NasCar,  závodní motorky, jak silniční speciály rookie cupu,tak i KTM z rallye Dakar. No a pak taky letadla,vrtulníky a oblek rakeťáka Felixe Baumgartnera . Uvnitř jsme strávili určitě několik hodin, stále bylo co obdivovat a fotit.

Poté jsme se přesunuli do centra města, kde jsme si udělali procházku, nakoupili pro rodiny ,,mozartkugeln´´ a vyjeli směr Praha. Poblíž centra se dá v pohodě zaparkovat, o víkendech se ani neplatí parkovné. Na výlet nám stačil v pohodě jeden den a nádrž nafty.

Nedaleko Salzburgu je i hojně navštěvované orlí hnízdo a několik solných dolů. Takže určitě tip na hezký víkend.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář