Jdi na obsah Jdi na menu

Orlí hnízdo, Berchtesgaden, jezero Königsee 1.10.2016

9. 10. 2016

Orlí hnízdo, Berchtesgaden, jezero Königsee 1.10.2016

 

Navštívit Orlí hnízdo, jsme chtěli již několik let, stále jsme však o tom jen povídali a dohadovali se, jak tam pojedem. Nikomu se do organizace výletu autem moc nechtělo a tak jsme se s Karlem rozhodli, že využijeme služeb nějaké cestovky. To se zprvu ukázalo jako dobrý nápad, ihned nás byla celá šestičlenná parta. Já, Karel, Pavel, Michal a druhý Pavel se svým bratrancem.

 

Karel nakoupil vouchery na výlet přes jeden z profláklých slevových portálů a pak už jsme jen čekali na den odjezdu. Já se trošku více zajímal, o to, s kým pojedem a když jsem si pročítal recenze na cestovku, která náš zájezd organizuje, trošku mi ztuhly rysy a půlky a začali první pochybnosti. Věci jako zapomenutí výletníci na místě odjezdu, špatná komunikace a organizace zájezdu, poruchy autobusů a nemožnost dostat z cestovky peníze nazpět, nás však nemohli rozhodit a plni nadšení jsme 30 října kolem půlnoci očekávali odjezd od Kongresového centra v Praze.

 

Odjezd byl stanoven na prvního listopadu v jednu hodinu po půlnoci. Většina z nás byla na místě už před půlnocí a s baťohy plnými jídla, hlavně však řízků, slivovice, banánů, vodky a podobných energy pochutin, jsme čekali na nejhorší. A než jsme se nadáli, přijel zánovní autobus, pani průvodkyně si nás přepočítala a se zjištěním, že nám jeden člověk chybí, jsme vyrazili na Budějovice. Chybějícím byl Pavlův bratranec, který den před odjezdem dostal průjmíček a tak se omluvil, ale dost pozdě.

 

Cesta utíkala zpočátku dobře, s tím jak mizela slivovička, to bylo lepší a lepší. Po třetí ráno už většina lidí v autobuse začala spát či podřimovat, včetně našeho řidiče. Najednou se ozval rachot, rána, autobus několikrát poskočil a prudce zabočil doleva, pak doprava a pomalu se ustálil v přímém směru. To už byl řidič vzhůru a zase řídil. Měli jsme štěstí, že na tomto úseku silnice byli svodidla a nedopadlo to hůř než tím, že jsme se všichni prudce vzbudili, zařvali si, někdo si i cvrnknul do gatí a řidič musel bejt minimálně připosranej.

 

O následcích karambolu jsme se přesvědčili na další zastávce. Celý bok autobusu byl orvaný, ale ne tak, aby jsme nemohli pokračovat. Pak už cesta ubíhala v pohodě a zanedlouho jsme parkovali pod vrcholem hory Kehlstein na sběrném parkovišti. Tam jsme po zaplacení vstupného ( 15,5€) mohli využít místní autobusovou dopravu přímo pod Orlí hnízdo. Po mírně adrenalinovém výjezdu jsme vystoupili na velké plošině, kde se nám otevřeli první výhledy a pak už jsme pokračovali tunelem k výtahu, který nás vyvezl přímo na vrchol kopce na chatu Kehlsteinhaus, známou pod oním názvem Orlí hnízdo.

 

Pak už jsme se jen kochali krásnými výhledy do údolí, na ostatní vrcholky a na jezero Königsee, zatím zahalené v ranní mlze. Na vrcholu jsme byli něco přes hodinu a už jsme spěchali zpátky k výtahu, na autobus a zpátky na parkoviště. Následoval krátký přejezd do centra města Berchtesgaden, kde následovala naše druhá zastávka. Městečko je to hezké a prošli jsme si celé centrum i zámek. Další zastávka už bylo jezero Königsee, kde jsme měli zaplacenou projížďku lodí, což bylo dalších cca 15€. Zbýval nám čas, tak jsme si dali místní pivko a pak už jsme se nalodili a vyjeli směrem k kostelu Sv.  Bartoměje, který leží na břehu jezera a je to asi nejfotogeničtější místo na jezeře.  

 

Následovala krátká procházka kolem kostelíku, rychlá fotodokumentace okolních hor a jezera a pak už jsme jen nastoupili na loď a jeli zpět. Tam už jsme hupli do autobusu, zastavili jsme se u solných dolů, kam zamířila část výletníků, namísto návštěvy jezera a vyjeli směr Praha.

 

Výlet byl celkem fajn, jen komunikace s cestovkou, a hlavně kvalita těch dvou řidičů byla na pováženou. Příště raději pojedeme autem a nebudeme se bát o život.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář