Jdi na obsah Jdi na menu

Deutsches museum Flugwerft Schleissheim + BMW Museum, 29.9.2011 Mnichov

15. 3. 2014

Deutsches museum  Flugwerft Schleissheim + BMW Museum, 29.9.2011 Mnichov

 

 

Schleissheim - GPS -  48.245811,11.557857 Effnerstraße 18, 85764 Oberschleißheim.

BMW Museum - GPS - 48.178378,11.556772  Am Olympiapark 2, 80809 München,

 

Po poslední cestě, jsme plni cestovatelského nadšení spřádali plány na další výlet, ale vše se nějak zvrtlo. Ukradli mi auto a tak nastali jiné starosti. Policie, pojišťovna a pak nekonečné hledání nového auta. Nakonec to byl opět focus, ale mladší, lépe vybavený a v lepším stavu.

Když jsme byli zase mobilní, tak už nám nic nebránilo v rozletu. Od kamaráda jsme dostali super tip na BMW Museum v Mnichově a já po prohledávání odkazů na internetu objevil na severu města letecké muzeum Schleissheim. Zbývalo nám jen doladit plán cesty a kdo pojede. Nakonec jsme jeli ve třech, Já, Honza a Kája. Tak jako vždy jsme zabalili jídlo a pití na celý den, foťáky a nějaká eura. Do navigace jsem zadal adresy a tradičně v sobotu brzy ráno jsme vyjeli směrem na Rozvadov. Cesta byla naprostá pohoda, celou cestu po dálnici na tempomat a po pár hodinách parkujeme na bezplatném parkovišti u muzea. Paní na recepci platíme vstupné, bereme si nějaké brožurky a plánek muzea a jdeme do výstavních prostor. Zase se ukazuje, jací jsou ti němci perfekcionisti, všude krásně čisto, dá se fotit aniž by byli exponáty na sobě namačkané, no prostě bomba.Seznam letadel a vrtulníků si každý najde na netu, já chci jen upozornit na největší rarity, z kterých jsme byli naprosto uchváceni -  kolmo startující Fokker VAK 191B, Dornier Do 31E, prototyp stíhačky s vektorováním tahu Boeing X-31, první prototyp Eurofighteru, indický stíhač Hindustan HAL HF-24 Marut, Heinkel 111, Dornier Do-24  a Udet U-12 Flamingo. Taky mají několik částí raket, které lze prohlédnout opravdu zblízka. Další, úžasná věc  je lávka, z které lze prohlížet letadla shora a zároveň se po ní přechází nad restaurátorskou dílnou, kde se renovují další éra. V Schleissheimu jsme strávili několik úžasných hodin, nafotili hromady fotek a pak jsme se přesunuli do centra Mnichova k BMW museu.

Navigace nás vcelku přesně navedla na požadovanou adresu, ale museum se nachází v oblasti, kde se na ulici absolutně nedá zastavit. Naštěstí jsou u muzea cedule k podzemním garážím, kde se dá zaparkovat. Z garáže se vyjede výtahem do showroomu BMW, kde prodejci v bavorských krojích, předvádí nová auta. Jedná se o obří budovu, v níž je dokonce i jakási testovací dráha, takže se auta dají předvést i v akci. Z autosalonu vede lávka k samotnému muzeu. Po zaplacení několika eur vstupného, vstupujem do muzea a opět jsme v šoku. Vše nádherně uspořádané, všude absolutní čistota a jestli v Schlessheimu to bylo super, tak tady je to absolutně jiný level. V příjemném úžasu procházíme celou expozici, vše si můžeme v klidu vyfotit a některé exponáty i doslova osahat. Po prohlídce se občerstvujeme, nakupujem povinně suvenýry a vydáváme se zpět k autu. Do garáží se dostáváme opět výtahem a po zaplacení několika eur v parkovacím automatu u výjezdu nastavujeme kurs Praha. Mnichov nás velice příjemně zaskočil, určitě se sem ještě někdy vypravíme. Navíc je zde ve městě ještě technické muzeum, které snad taky navštívíme.Do Prahy jsme přijeli opět v nočních hodinách, po naprosto pohodové cestě.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář