Jdi na obsah Jdi na menu

Berlín - Deutsches Technik Museum + Luftwaffen Museum 4.11.2012

 Berlín -  Deutsches Technik Museum + Luftwaffen Museum 4.11.2012

Technik Museum -  Trebbiner Straße 4 Berlin GPS : 52.499064, 13.377482

Luftwafe Museum - Berlin Gatow - GPS - 52.472870, 13.137781

 

 

Tento výlet jsme ani nijak neplánovali a rozhodnutí někam vyrazit bylo vcelku rychlé. Blížila se zima, počasí i na začátku listopadu bylo pěkné a tak jsme využili šanci a bleskurychle zorganizovali cestu do Německa. Při prohlížení internetu jsem našel v Berlíně technické museum, které ukrývalo mnoho zajímavých exponátů a kdyby nám zbyl čas, chtěli jsme znovu navštívit Luftwaffe muzeum a omrknout, co tam mají nového.

Karel, který s námi normálně jezdí nemohl a tak jsme jeli jen ve dvou. Já a Honza. Přípravy na cestu jsme ani nijak neřešili, stačilo jen dotankovat, vyštrachat doma nějaký eura a udělat si pořádnou sváču. Cestu do Berlína ani nemá cenu nijak popisovat, pár hodin po dálnici a pak už nás navigace navedla do Trebbiner strase, kde se dá přímo u muzea zdarma zaparkovat. Naštěstí je to v oblasti, kde nejsou žádné modré zóny. Po zaplacení vstupného nás čekala mnohahodinová prohlídka všech expozic. Vše jsme pilně fotili, ale v některých halách bylo dost tma a já vytáhl a nasadil na svojí zrcadlovku blesk, což byla chybička, protože ihned si mě všimla ostraha a slušně mě požádala ať fotím bez blesku.  Stejný problém měli i v Drážďanech v Bundeswehr muzeu. V hlavní hale jsme byli úplně nadšeni z Mezka Bf 109E, Arada Ar96, Heinkela  162 a skoro kompletním trupem Ju 88. Ovšem nedaleko Junkerse stojí perfektně zrestaurovaný Messerschmitt Bf-110, kterého většina lidí zná stejně jako já, jen z fotek. Už jen kvůli těmto krasavcům stojí za to do Berlína zavítat. http://www.360cities.net/image/messerschmitt-bf-110-berlin#-20.35,-16.60,96.8   

V dalších halách jsou vystaveny auta a všelijaké samohyby, a po projití spojovací chodby se ocitnete v hale, nebo spíš depu, které je věnováno železniční dopravě. I tady jsme strávili spoustu času a nafotili další spousty obrázků a to jsme byli snad teprve v polovině prohlídky. Procházíme tedy další haly a po několika hodinách scházíme do recepce a chceme jít k autu. Probíráme plán, jestli jet do Luftwaffe muzea a kdy vyrazíme domů a přitom si prohlížíme letáky u vchodu. Luštíme německý text a dostáváme nevědomky malý bonus, na vstupenky z technického muzea se může jít do sto metrů vzdáleného muzea historických a závodních vozů. Takže přesun autem se odkládá a po krátké procházce obdivujeme krásný auťáky. Ale čas nás tlačí a tak startujem a jedeme do Gatowa prozkoumat, co se změnilo v leteckém muzeu. Zjišťujeme, že přibylo pár letadel, některá se přesunula, ale celkově je to zase o trošičku dokonalejší. Další výhoda byla že už bylo odpoledne a tak jsme se tam pohybovali skoro sami. Krátce před zavřením brány muzea jsme u auta dojedli poslední kousek svačiny z domova, dali si kafíčko z termosky a hurá domů.

Cestu nám trošku znepříjemnil liják, ale do Prahy přijíždíme v pořádku a ještě večer zapínám počítač a stahuju fotky. Z cesty jsme celí nadšení a už hledáme místo, kam pojedeme příští rok.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář