Jdi na obsah Jdi na menu

August Horch Museum Zwickau + Museum für sächsische Fahrzeuge Chemnitz 28.2.2015

4. 3. 2015

 

Muzeum dopravy Chemnitz                       Zwickauer Straße 77  Chemnitz  GPS - 50.826630, 12.907974

Museum Augusta Horcha Zwickau           Audistraße 7    Zwickau    GPS - 50.733177, 12.484204

 

 

Koncem ledna nového roku jsem měl už silné nutkání někam vyrazit. Muzejní sezóna a první letecké dny začínají až v dubnu, tak jsem chtěl mezičas nějak vyplnit. Hledání nebylo nijak složité, už na podzim jsem na netu objevil v Chemnitzu a Zwickau auto muzea, která mají celoročně otevřeno a nabízejí mnoho unikátů. Otázka byla, koho přemluvím na spolujízdu. I to byly plané obavy, protože kamarád Honza, který rád cestuje kamkoliv a kdykoliv, ihned souhlasil a zbývající dvě místa obsadili Pavel, který s námi byl vloni v Sinsheimu a poslední byl kamarád Míra. Ten už s námi také byl v Drážďanech a na několika akcích v Čechách.

Odjezd jsem naplánoval na sobotu 28 února a vzhledem k tomu, že nás čekalo jen něco kolem dvou stovek kilometrů, jsme vyjížděli z Prahy až v sedm hodin. Postupně jsem v Letňanech nabral Honzu, pak ve Veltrusích Pavla a v Nové Vsi Míru. Potom jsme už vyjeli směr Slaný, Chomutov a přes hranice do naší první zastávky, muzea dopravy Chemnitz. Před muzeem jsme na volném a bezplatném parkovišti zaparkovali a dali si malou sváču. Poté už jsme vstoupili do samotného muzea, kde se musí vedle vstupného 4,90 € zaplatit také poplatek za fotografování 2,50 €.

Uvnitř nás překvapilo mnoho krásně zrestaurovaných vozů, motocyklů a jízdních kol , které jsme viděli vůbec poprvé, několik vozů v nálezovém stavu a také různých prototypů a modelů aut. Ihned u vchodu je prototyp Wartburgu 353W s turbínovým motorem, dále tříkolky Framo, vozy DKW, Wanderer, Ifa a mnoho dalších. Početná byla také expozice motocyklů, nevyjímaje motocykly MZ, Schutow, Wanderer a DKW. Všechny tyto značky mají velkou tradici a původ v blízkém okolí.

Čas nám v tomto úžasném muzeu krásně utíkal a po důkladné prohlídce jsme se přesunuli zhruba třicet kilometrů do města Zwickau, do muzea Augusta Horcha. Také zde se dá zdarma, na vyhrazeném parkovišti zaparkovat a po zaplacení 6 € vstupného a opět 2,50-ti € za fotografování jsme vstoupili do jiného světa. Zde bylo na první pohled vidět, že muzeum má více prostředků na údržbu a renovaci jak exponátů, tak i samotné budovy. Uvnitř se dá díky spoustě přirozeného světla krásně fotit a i všechny krásně zrestaurované vozy jsou umístěny tak, že se dají prohlédnout ze všech stran. Jsou zde ponejvíce zastoupeny vozy Horch, Wanderer, DKW a Audi, což jsou všechno zástupci Auto Union. Nezapomnělo se ani na výrobce IFA, Sachsenring, Trabant a Framo. Prohlédnout se dá také dílna s funkčními  obráběcími stroji, poháněnými pomocí transmise, klempírna  a zkušebna motorů.

Po několika hodinách, s mnoha fotkami a plni hezkých zážitků jsme udělali Zwickau pá pá a vyrazili směrem domů. Po dvou hodinách jsme dorazili domů a začali plánovat další cestu. V Chemnitzu je také veliké železniční muzeum, které otevírá v květnu. Odkaz -  Vlakové muzeum

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář